Такмичењe

Међународно такмичење

Међународно такмичење “Даворин Јенко” је у протеклих седамнаест година привукло пажњу домаће и стране музичке јавности својим професионалним, али отвореним и флексибилним ставом према музици, настојећи да помири сукобе у традиционалном и модерном приступу такмичењу међу уметницима свих узраста, школске спреме и интересовања.

Више од 8000 такмичара из Србије и иностранства (Словеније, Италије, Швајцарске, Македоније, Босне и Херцеговине, Хрватске, Аустрије, Француске, Украјине, Русије, Бугарске, Словачке, Мађарске, Црне Горе…) који су током претходних година учествовали на такмичењу, стручни жири састављен од врсних педагога и извођача из земље и иностранства (Немачке, Енглеске, Кине, Аустрије, Русије, Украјине, Словеније, Шпаније, Велике Британије…), гостопримљивост домаћина и специфичан начин награђивања, говоре у прилог организацији и садржају такмичења. Идеја организатора од самог почетка била је да такмичење буде незабораван и садржајан уметнички и друштвени доживљај.

Пријављивање за Клавир соло и Клавир дуо до 1.04.2021.

Пријављивање за дувачке инструменте до 10.10.2021.

Обавештење о мерама заштите на такмичењу

Поштовани,

Међународно такмичење „Даворин Јенко“, у организацији Музичке школе „Даворин Јенко“, одвијаће се према договореном плану, 21 – 25. априла 2021.године. Такмичење ће бити реализовано у складу сa стручним упутствима за реализацију образовно-васпитног рада  у основној и средњој школи у школској 2020/21. години, које је усвојио Кризни штаб за сузбијање заразне болести Covid-19, на седници одржаној 11. августа 2020. године и у складу са „Уредбом о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести COVID-19“ („Службени гласник РС“, бр. 151 од 15. децембра 2020, 152 од 18. децембра 2020, 153 од 21. децембра 2020, 156 од 25. децембра 2020, 158 од 29. децембра 2020, 1 од 11. јануара 2021, 17 од 26. фебруара 2021, 19 од 5. марта 2021, 22 од 12. марта 2021, 29 од 25. марта 2021, 34 од 6. априла 2021), што подразумева следеће:

– У школу могу да уђу ученик и наставник, до сат времена пре наступа

– Ношење заштитних маски је обавезно у затвореном простору школе уз предвиђени размак од минимум 1,5 метра. Ношење заштитних маски се подразумева и приликом наступа.

– У сали школе у којој се одвија такмичење могу бити присутни жири, распоређен у складу са прописаним епидемијским мерама, секретар жирија, ученик који се такмичи и учеников наставник.

Међународно такмичење „Даворин Јенко“ налази се у Правилнику о календару такмичења и смотри МПНТР и реализација треба да буде у складу са прописаним мерама које се односе на активности, које се спроводе у школком простору. Из тог разлога, а нарочито због одговорности директора и запослених у школи у којој се реализује такмичење, подразумева се доследно поштовање свих наведених мера, као услов за учешће на такмичењу.

Организациони одбор

Међународног такмичења „Даворин Јенко“

Жири Клавир / Клавирски дуо

Преткатегорије a, б