Габор Бунфорд

Габор Бунфорд

Габор Бунфорд, кларинетиста, саксофониста и музички педагог.

Класичне студије на кларинету започиње у Сарајеву, наставља на Академији уметности у Новом Саду, у класи проф. Михајла Келблија, а завршава код проф. Николе Срдића. Саксофон је дипломирао у класи проф. Стојана Димова.

Од средине ’90-их година професионално се бави музиком, свира као концертни и студијски музичар у јазз и поп саставима и са познатим лицима естраде са којима бележи преко 3000 наступа на иностраним и домаћим концертима.

Члан је и солиста Новосадског “Биг Банда” и ,,Супер,, саx квартета. 10 година је био уметнички директор суботичког Међународног џез фестивала “Jazzik”.

Оснивач је “Летње школе саксофона” у Суботици и често је у чланству жирија на домаћим и међународним такмичењима.

У период од 2006. до 2012. године радио је у Музичкој школи у Суботици као професор саксофона, а тренутно је запослен као асистент на одсеку за саксофон на Академији уметности у Новом Саду.

Добитник је престижног признања др Ференц Бодрогвари за 2010. годину