Gabor Bunford

Gabor Bunford

Gabor Bunford, klarinetista, saksofonista i muzički pedagog.

Klasične studije na klarinetu započinje u Sarajevu, nastavlja na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, u klasi prof. Mihajla Kelblija, a završava kod prof. Nikole Srdića. Saksofon je diplomirao u klasi prof. Stojana Dimova.

Od sredine ’90-ih godina profesionalno se bavi muzikom, svira kao koncertni i studijski muzičar u jazz i pop sastavima i sa poznatim licima estrade sa kojima beleži preko 3000 nastupa na inostranim i domaćim koncertima.

Član je i solista Novosadskog “Big Banda” i ,, Super,, sax kvarteta. 10 godina je bio umetnički direktor subotičkog Međunarodnog džez festivala “Jazzik”.

Osnivač je “Letnje škole saksofona” u Subotici i često je u članstvu žirija na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

U period od 2006. do 2012. godine radio je u Muzičkoj školi u Subotici kao profesor saksofona, a trenutno je zaposlen kao asistent na odseku za saksofon na Akademiji umetnosti u Novom Sadu.

Dobitnik je prestižnog priznanja dr Ferenc Bodrogvari za 2010. godinu