Хрвоје Пинтарић

Хрвоје Пинтарић

Хрвоје Пинтарић рођен је у Бјеловару где је завршио основну и средњу музичку школу. Студије хорне наставља на Музичкој академији у Загребу где дипломира  1995 у класи проф. Стјепана Матетића. Још за време студија постаје  члан Симфонијског Дувачког Оркестра Хрватске Војске где активно  ради до јесени 1996, након чега следи једногодишње  усавршавање у Прагу код професора Зденека Тyлшара.  Од 1997. до 2004. први је хорниста  Дубровачког Симфонијског Оркестра, с којим остварује солистичке наступе. Од 2004. живи и ради у Загребу као стални члан оркестра опере Хрватско Народног Казалишта, успешно се бави педагошким радом, те је од 2018 године професор хорне у Музичкој школи Ватрослава Лисинског у Загребу. Интензивно се бави камерном музиком, сарађује на реномираним Брас фестивалима, један је од оснивача камерног фестивала Амадеус Фест у Бјеловару, те континуирано концертира у земљи и иностранству као солиста са пијанисткињом Тамаром Јуркић Свибен. У тој сарадњи остварио је више премијера нових музичких дела хрватске музичке баштине за хорну и клавир (Прохаска, Бобић, Ухлик, Кабиљо, Грубачевић). За аустралијску издавачку кућу Hammering Records снимио је и нова дела аусталијског композитора Алана Холија за хорну и клавир као и за хорну соло. Уметнички је директор Дувачког оркестра ЗЕТ-а у Загребу.